8 דרכים להסיע קשישים לבדיקה רפואית ב-2024

כשהם לא יכולים לנהוג, להביא את אמא, אבא, סבתא או סבא לרופא/ה או לבדיקות רפואיות אחרות יכול להיות אתגר של ממש. הרי הם לא יכולים להרשות לעצמם לפספס בדיקות רפואיות חשובות, אבל אתם נמצאים בעבודה בדרך כלל בשעות שהם זקוקים לכם ואינכם יכולים לקחת חופש מהעבודה בכל פעם שיש להם בדיקה רפואית על מנת לתת להם טרמפ וללוות אותם בזמן שהם אצל הרופא/ה.
מיניבוס ואוטובוסים

תוכן עניינים

אז איך מוצאים תחבורה יעילה למבוגרים?

זה יכול להיראות כאילו יש מעט מקומות לפנות אליהם לגביי הסעה מיוחדת למוגבלים בניידות אבל למעשה יש הרבה אפשרויות. 

חלק מכם כבר מכירים את הרשימה הזאת, אך החלטתי להביא את המידע הזה לאלה שמתקשים לחשוב על פתרון תחבורה יצירתי כשהם רוצים לארגן תחבורה נגישה יעילה לסבא, סבתא, אמא, או אבא.
לעתים קרובות אנו מופתעים מכמה אנשים אינם יודעים על השירותים והפתרונות הזמינים. ללא עיכובים נוספים, הנה 8 דרכים להסיע מוגבלים בניידות לבדיקה רפואית.

1. מובן מאליו. . הסיעו אותם בעצמכם

זה הפתרון הראשון שרוב האנשים חושבים עליו. אם לוחות הזמנים והלוגיסטיקה מאפשרים, זאת יכולה להיות הבחירה הטובה ביותר. קרוב משפחה שלכם כנראה ירגיש הכי נוח לנסוע איתכם. אבל לפעמים זה לא אפשרי גם מסיבות של זמן ומרחק או גודל הרכב וכו'. אם, מכל סיבה שהיא, אינכם בטוחים שתוכלו להסיע בבטחה את קרוב משפחתכם, בגלל שהם מתניידים בכיסא גלגלים ואתם צריכים רכב מיוחד – אין לכם ברירה, אתם חייבים להזמין תחבורה מתאימה עבור הנסיעה שלהם.

2. הזמינו מונית או הסעה נגישה לנכים

אפשרות נוספת היא להזמין מונית נגישה לנכים המאובזרת במעלון חשמלי היכול להעלות את הנכה לתוך הרכב כשהוא כשהוא יושב בכיסא גלגלים, הרמת הכיסא לרכב נעשת בקלות ובבטיחות מירבית. אבל כולנו מכירים את החסרונות של הבחירה הזאת.
יתרונות השיטה:

  • נוחות
  • בטיחות
  • הגעה מהירה ליעד

חסרונות השיטה:

  • במקרים קשים נכים זקוקים לאמבולנס ולא למונית
  • זמינות מוניות נגישות

אנו מצרפים כאן לשירותכם קישורים לאתרים של חברות המעניקות שירותי מוניות והסעות לקשישים ונכים:

לחצו כאן כדי לעבור לאתר של תחנת מוניות המרכז (קישור חיצוני לאתר)

לחצו כאן כדי לעבור לאתר של חברת היסעים ומוניות 007 (קישור לאתר חיצוני) 

3. השתמשו בשירות חינמי של עמותה

שירות נכוניות של יד שרה – הסעה למוגבלים בניידות (מתנדבים) : שירות ההסעות לנכים הוא שירות וותיק של יד שרה הניתן בחינם – לפרטים נוספים צרו קשר עם העמותה.

שירותי הסעות לנכים של עמותות הניתנים בחינם נשמעים כמו פתרון ממש טוב והם אופציה אידיאלית עבור קשישים או נכים שיש שגם זקוקים לסיוע. אם קשיש הולך עם הליכון או מקל למשל זו יכולה להיות בחירה מצוינת. בדרך כלל הרכבים של העמותות נוחים מאוד ומתאימים להסעת נכה בכיסא גלגלים.
יתרון:

  • חינם

חסרון:

  • צריך לבדוק זמינות
 

4. השתמשו באמבולנס פרטי

למרות שבהחלט זאת לא האפשרות המשתלמת ביותר כלכלית, חלק מהקשישים והנכים חייבים אמבולנס כדי להגיע אל הבדיקה הרפואית וממנה. אלא אם כן הוא או היא עומדים בקריטריונים מסוימים, כמו צורך בדיאליזה, רוב הביטוחים הרפואיים לא יכסו את השירות הזה.

5. השתמשו ברכב נגיש של קרוב משפחה / חבר

בידקו האם למישהו שאתם מכירים יש רכב נגיש עם מעלון לכיסא גלגלים, או מיניוואן מרווח שניתן להכנס אליו בקלות.

6. תחבורה ציבורית נגישה

בישראל, מערכת האוטובוסים שלנו כוללת אוטובוסים מיוחדים המתאימים לנכים בכיסא גלגלים באמצעות רמפה ומקום פנוי מיוחד בתוך האוטובוס. זו יכולה להיות אופציה מצוינת עבור נכים או קשישים עם בעיות ניידות קלות, אם הלוגיסטיקה מורכבת יותר אתם כנראה תרצו לחפש אפשרות אחרת.

7. השתמש בגט טקסי או יאנגו

אתם תמיד יכולים לנסות להזמין מונית נגישה לנכים באפליקציית מוניות. למרות שאפליקציות מוניות פופולריות במיוחד.

לא תמיד תוכלו למצוא נהגים זמינים בדיוק בזמן שתנסו להזמין מונית נגישה באפליקציה. . כמו כן, למיטב ידיעתי גט טקסי או יאנגו לא מכשירים את הנהגים שלהם לתת שירות מוניות לנכים או לקשישים עם דרישות מיוחדות.

אם מעולם לא השתמשתם בשירות הזה אנו ממליצים לנסות להזמין לפני כדי לראות אם יש סיכוי לאתר מונית נגישה.

מבחינת התפעול של האפליקציה – אם לא ניתן לבחור "מונית נגישה" אולי ניתן להזמין מונית רגילה אך לכתוב בהערות הנסיעה שאתם צריכים מונית נגישה לכיסא גלגלים.

ואם זה לא מספיק, חפשו בגוגל אחר שירות הלקוחות של גט טקסי או יאנגו כדי לדעת איך ניתן להזמין מונית נגישה.

8. בידקו באתר של הממשלה או באתר העירייה

ייתכן שהממשלה או העירייה מעניקה בתור סיוע לאזרח הסעה לנכים או לקשישים ללא עלות או בעלות מסובסדת.

כדי לכם לברר על ידי חיפוש קפדני בגוגל אחר כל הזכויות המגיעות לכם באתרים ממשלתיים או באתר של כל זכות.

מידע נוסף באתר:

מיניבוס ואוטובוסים

סקירת חברת הסעות אונליין 2024

תקציר על החברה – הסעות אונליין
הסעות אונליין היא חברת הסעות הממוקמת ליד נמל התעופה בן גוריון בלוד וגם באזור יהודה ושומרון. החברה הוקמה בשנת 2009. הסעות אונליין מתמחים בשירות הסעות מיוחד מ/אל נמל התעופה בן גוריון והסעות לאירועים, טיולים, שליחויות מהיום להיום ועוד. . החברה מעניקה שירותי היסעים בכל ישראל במחירים אטרקטיביים.

קרא עוד »
ברקע מטוס נוסעים גדול, דיילות, טייס, ומונית מרצדס לבנה בשדה התעופה בן גוריון

מצאו את המוניות הזולות ביותר לחופשה הבאה שלכם

מוניות הן דרך קלה להגיע מביתכם לנתב"ג, עם קצת תכנון מקדים, תוכלו למצוא דרכים יצירתיות לחסוך כסף על מוניות בחופשה הבאה שלכם. מדריך זה יספק לכם טיפים ועצות כיצד למצוא את המוניות הזולות ביותר בישראל, תוך התחשבות בעובדות, מספרים, דעות, ציטוטים, ראיון ודוגמאות.

קרא עוד »
מיניבוס על רקע של שדה התעופה בן גוריון, רכב הסעות בנמל התעופה, ולוגו של חברת הסעות מטרו, הלוגו של אתר האינטרנט.

טיפ למתחילים בדרך לטרמינל 3 ב-2024

דרך איזה טרמינל עדיף לעבור בדרך לחו"ל? טרמינל 1 "הקטן" או טרמינל 3? לכל טרמינל מטרה אחרת וייעוד אחר, טרמינל 1 משמש לטיסות פנים ארציות ולואו קוסט בעיקר ואילו טרמינל 3 לכל שאר הטיסות, בטרמינל 1 דיוטי פרי קטן ומצומצם ובטרמינל 3 דיוטי פרי המציע שפע חנויות לקנות מהם לפני שאתם עולים על המטוס, בדקו לאיזה טרמינל אתם צריכים להגיע לפני שאתם מגיעים לנתב"ג כדי שתוכלו לכוון מראש את נהג המונית, נסיעה טובה!

קרא עוד »